Järjejutt

  • Author: Vários
  • Narrator: Vários
  • Publisher: Podcast
  • More information

Informações:

Synopsis

Väike annus näitleja poolt loetud juttu heast raamatust on meeldiv vaheldus infost üleküllastunud maailmas.

Episodes

  • Doris Lessing „Suvi enne pimedust“, Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Krista Kaer.

    28/03/2025

    Kate Brown on pühendanud kogu elu perele. Aga nüüd on lapsed laiali sõitnud ja Kate peab endalt küsima: kes ta on, kui ta pole enam ema ega abikaasa?

  • Svetlana Aleksijevitš, "Tsingist poisid", kirjastuselt Tänapäev.

    21/03/2025

    Selle nädala Kuku Raadio järjejutuminutid viivad meid Afganistani sõja aegadesse. Svetlana Aleksijevitš toob meieni paljude inimeste valusaid meenutusi 10-aastasest sõjast, mis kuulutas ette Nõukogude Liidu lõppu. Nobeli preemia laureaadi Svetlana Aleksijevitši "Tsingist poisid", kirjastuselt Tänapäev.

  • Mihhail Bulgakov, „Kadunukese ülestähendused. Teatriromaan“. Loomingu Raamatukogu kuldsari. Tõlkinud Vidrik Kivilo. Loeb Rando Tammik.

    14/03/2025

    Selle nädala Kuku raadio järjejutuminutites kuuleme kurbnaljakaid lugusid vene teatri vastupandamatust kutsest, mis võib mõnele teatraalile ka hukatuslikuks saada.

  • ʼIḥsān ʻAbd el-Quddūs, "Ärge jätke mind siia üksi". Postimehe kirjastuselt.

    07/03/2025

    Tragikoomilise „Ärge jätke mind siia üksi!“ tegevus toimub 1940.–1960. aastate lõbujanulises ja poliitilistest intriigidest pulbitsevas islamimaailma kultuuripealinnas Kairos. Peategelaseks on judaismist islamisse üle läinud Lucy-nimeline naisterahvas: emalikust armastusest, kuid ka naiselikest kapriisidest pakatav juuditar, kes ühiskondliku staatuse ja raha järel tormates kogeb nii võite kui kaotusi, õnne ja hingeahastust.

  • Lucy Worsley, "Õukondlased. Kensingtoni palee salajane ajalugu", kirjastuselt Tänapäev.

    28/02/2025

    Selle nädala Kuku Raadio järjejutuminutites saame tuttavaks Kensingtoni palees elanud ja toimetanud kuninga teenritega, kes nüüd vaatavad meid palee trepiportreedelt. Ahne armuke, turbanis türklane, metspoiss ja mitmed teised – Lucy Worsley "Õukondlased. Kensingtoni palee salajane ajalugu", kirjastuselt Tänapäev.

  • Alice Zeniter, „Kes neid jõuaks lahuta“. Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Maria Esko. Loeb Kristi Aule.

    21/02/2025

    Selle nädala Kuku raadio järjejutuminutid toovad teieni loo piirideta sõprusest ja rassismist. Lapsepõlvesõbrad Alice ja Mad otsustavad abielluda, et trotsida koos Prantsusmaa immigratsioonipoliitikat ning tagada sõbrale kodakondsus.

  • Karel Čapek, „Kuidas sünnib näitemäng. Kuidas tehakse filmi“ Loomingu Raamatukogu kuldsari. Tõlkinud Lembit Remmelgas. Loeb Rando Tammik.

    14/02/2025

    Selle nädala Kuku Raadio järjejutuminutid toovad teieni muhedaid lugusid sellest, kuidas suurte tunnete ning eepiliste takistuste kiuste tehti juba sada aastat tagasi teatrit ning filmi.

  • Peter Zeihan, „Maailma lõpp on alles algus“, tõlkinud Jaan Pärnamäe ja Kati Karja. Postimehe kirjastuselt. Loeb Rando Tammik.

    07/02/2025

    Viimaste põlvkondade jooksul on kõik muutunud kiiremaks, paremaks ja odavamaks. Peaaegu kõik, mida võiks soovida, jõuab kohale päevade – isegi tundide – jooksul pärast otsuse langemist. Seda võimaldas Ameerika, kelle juhitud kaubandussüsteem levis üle maailma. See kõik oli kunstlik ja ajutine ja saab peagi otsa. Ameerika on kaotanud selle jätkamise vastu huvi.

  • Andrei Kurkov, "Samson ja Nadežda", kirjastuselt Tänapäev. Loeb Rando Tammik.

    31/01/2025

    Selle nädala Kuku Raadio järjejutuminutid viivad meid kodusõja-aegsesse Kiievisse, kus peremehetsevad nii punaste kui ka atamanide jõugud. Segadusele vaatamata peab noor miilits Samson uurima kuritegusid, mis seavad temagi elu ohtu.

  • Durian Sukegawa, „Oamoos“. Tõlkinud Alari Allik. Postimehe kirjastuselt. Loeb Kristi Aule.

    24/01/2025

    Pisikeses kondiitritöökojas, kus Sentarō töötab, on päevad üksluised ning aja möödumist tähistab vaid aknast paistvate kirsipuude õide puhkemine ja taas närbumine. Ootamatult astub Sentarō ellu Tokue – moondunud sõrmedega eakas naine, kes valmistab parimat oamoosi, mida mees on kunagi maitsnud. Vanaproua pühendab ka Sentarō moosi valmistamise saladustesse ning töötegemise kõrvalt puhkeb nende vahel õitsele sõprus. Ent siis paljastub Tokue sünge saladus, tuues kaasa laastavad tagajärjed.

  • Bora Ćosić „Minu perekonna panus maailmarevolutsiooni“

    17/01/2025

    Selle nädala Kuku raadio järjejutuminutid toovad teieni pildikesi sõjaaegsest Belgradist. Väike Bora jälgib huviga, kuidas Saksa okupatsioon ja vabastajate revolutsioon üsna lõbusal moel ka tema koju jõuavad. Bora Ćosić „Minu perekonna panus maailmarevolutsiooni“. Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Madis Vainomaa. Loeb Rando Tammik.

  • Burhan Sönmez, "Kivi ja vari", tõlkinud Malle Klaassen. Postimehe kirjastuselt. Loeb Rando Tammik.

    10/01/2025

    Türgi ja Süüria piiri lähedal asuvas linnas leiab orvuks jäänud ja kodutu Avdo oma elule uue eesmärgi, kui kohalik vana hauakivivalmistaja ta õpipoisiks võtab. Meister Josefi käe all adub Avdo üha enam selle iidse kunsti olulisust. Väärikaid mälestusmärke luues hoolitsevad nad lahkunute eest ja trööstivad nende lähedasi.

  • Virpi Hämeen-Anttila, "Öö süda on jäine". Kirjastuselt Tänapäev. Loeb Rando Tammik.

    03/01/2025

    Selle nädala Kuku raadio järjejutuminutid viivad meid saja aasta tagusesse Helsingisse. Linna veereservuaarist leitakse laip. Mõrtsuka tabamiseks peab Karl Axel Björk kohtuma nii tööliste, vandenõulaste kui ka spioonidega.

  • Rainer Maria Rilke, „Kirjad noorele luuletajale. Kirjad noorele naisele“. Loomingu Raamatukogu kuldsari. Tõlkinud Tiiu Relve. Loeb Rando Tammik.

    27/12/2024

    Sel nädalal kuuleme Kuku raadio järjejutuminutites katkendeid armastatud saksakeelse luuletaja Rainer Maria Rilke kirjavahetusest nii oma ajastu suurkujude kui ka noorte austajatega.

  • Caroline Cauchi, "Proua van Gogh" kirjastuselt Tänapäev. Loeb Kristi Aule.

    20/12/2024

    Selle nädala Kuku raadio järjejutuminutid viivad meid tagasi aegadesse, kui Vincent van Gogh sai lõpuks kuulsaks. Oma eluajal müüs ta ainult ühe maali. Tuntus saabus alles siis, kui Johanna van Gogh-Berger tema tööd Pariisis näitusele pani. Kes oli see väsimatu naine?

  • James Hillman, „Hinge kood“, Postimehe kirjastuselt. Tõlkinud Karin Suursalu. Loeb Rando Tammik.

    13/12/2024

    Selle nädala Kuku raadio järjejutuminutites kuulete katkendeid James Hillman'i menuteosest, mis pakub hiilgava käsitluse eneseteadvuse fenomeni „mina“ kohta ning tutvustab paeluvalt inimeluga kaasa saadud müsteeriumi, mis sunnib küsima: „Mis on minu südames see, mida ma pean tegema, kelleks ma pean saama ja mis peab mulle kuuluma? Ja miks?“

  • Chris Broad, „Kümme aastat Jaapanis", kirjastuselt Helios. Tutvustab Marek Strandberg.

    06/12/2024

    Selle nädala raamat viib meid läbi kõigi Jaapani prefektuuride, nii kaugetele riisipõldudele kui ka Tōkyō City tänavatele. Saame osa ühe inglase kultuurišokist ning püüame koos mõista keerukat Jaapani kultuuri.

  • Sirpa Kähkönen, „36 urni. Eksimiste ajalugu”, kirjastuselt Koolibri. Loeb Kristi Aule.

    29/11/2024

    On rahu tegemise öö, lahkunud ema teele saatmise öö. Kuulaja ette laotuvad kolme põlvkonna naised ja nende põimumised ja lahknemised. „36 urni” on karmikoeline isiklik lugu, millest koorub suguvõsa ja sugupõlve lugu ning Soome ajalugu, ning see sai eelmisel aastal Soome kirjanduse olulisima, Finlandia auhinna.

  • Katherine Howe "Piraatluse ajalugu" kirjastuselt Tänapäev. Loeb Rando Tammik

    22/11/2024

    Katherine Howe "Piraatluse ajalugu" kirjastuselt Tänapäev. Loeb Rando Tammik. Selle nädala Kuku Raadio järjejutuminutid viivad meid tagasi mereröövlite maailma. Kuuleme põnevaid lugusid jõletust Musthabemest, Henry Hirmsast ja paljudest teistest piraatidest, kelle järgi on loodud Pikk John Silver ning Jack Sparrow.

  • Philip Roth, „Nemesis“, Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Liisa Ady Oks. Loeb Rando Tammik.

    15/11/2024

    Selle nädalala Kuku Raadio järjejutuminutid viivad meid 44-nda aasta Newarki, kui linnas puhkeb lastehalvatus. Raske haigus toob kaasa raskeid küsimusi – kes juhib meie elu, kas saatus, jumal või meie ise?

page 1 from 5